כמה עולה יאכטה

הרבה פעמים שואלים אותנו כמה עולה יאכטה. התשובות משתנות כמו סוג היאכטות הנחשבות "קטנות" או "גדולות". כנקודת התחלה, אנו מציעים למכירה יאכטות משומשות בטווח של 40'-70', שמחירם משתנים בין $6,300,000 עבור ויקינג 2022 68' ועד $104,000 עבור Sea Ray משנת 1997 40'. יאכטות חדשות בטווח של 40′-70′ יהיו שונות בהתאם לדגם, למנועים, לאפשרויות נוספות ותכונות נוספות. עם זאת, כדי לתת לך מושג, המחיר הבסיסי של 54 Viking Convertible חדש עומד כעת על כ-3.1 מיליון דולר.

באופן כללי, יאכטות, שרוב האנשים מסווגים ככלי שיט בדרגת 40 רגל עד 70 רגל, יכולות לנוע במחירים בין 100,000 $ למעל 10,000,000 $, תלוי בגודל, שנה, דגם והאם אתה רוכש חדש או משומש. לפי מדד השוק של US Boats Group לשנת 2021, העלות הממוצעת של יאכטה הייתה 1.1 מיליון דולר בטווח של 56′-79′. בואו נסתכל על הסיווגים השונים של יאכטות.

המילה יאכטה מעלה לעתים קרובות דימוי של חיים יוקרתיים על סירה מלוטשת בים עם צוות של עשרות. אנחנו לא רוצים להוציא את הרוח מהמפרשים שלכם, כביכול, אבל אפילו הר של כסף לא בהכרח יגרום לכם לשחות עם בעלי היאכטות העשירים באמת. לדוגמה, טייגר וודס רכש את יאכטת העל שלו באורך 155 רגל, Privacy, תמורת 20 מיליון דולר – וזה זול בסטנדרטים של יאכטה מפוארת. העלות השנתית הממוצעת של תפעול סמל העילית הצף שלכם היא 10% ממחיר הרכישה.

איזה מידה אתה יכול להרשות לעצמך?

המילה יאכטה מוגדרת בבירור כמו יועץ פיננסי, ותקבלו תשובות שונות לחלוטין לגבי גודל הסירה הזוכה בתואר הזה, תלוי את מי שואלים. לפי הגדרות מסוימות, אתה עדיין יכול להיות בעל יאכטה עם סירה באורך 20 רגל, ואתה יכול להצטרף למועדון יאכטות ולבלות את סופי השבוע שלך בהחלפת סיפורי ים עם בעלי היאכטות אחרים. אם אתה חושב על השקעה ביאכטה, השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא כמה גדולה של סירה אתה יכול להרשות לעצמך לקנות?

חישובים וכישורים

זה יכול להיות קשה לקחת הלוואת סירה אם אינך עומד בקריטריונים ספציפיים. לדוגמה, אלא אם יחס החוב להכנסה שלך נמוך מ-40%, לא סביר שתשמע כן מהדהד מפקיד ההלוואות. תכנן להוריד לפחות 10% על היאכטה שלך ולשלם איפשהו בסביבות 5% אפריל למשך 10 שנים. יאכטה של 100,000 דולר ברמת הכניסה הזו (יאכטה משומשת תהיה באורך של כ-30-35 רגל) תגרור תשלומים חודשיים של כמעט 1,000 דולר לאחר שתשלם את המקדמה של 10,000 דולר. יש גם עוד $1,000 עד $1,500 (או יותר) לבזבז על חליפות הצלה וציוד הכרחי אחר בעת רכישת יאכטה. ואז ישנה השאלה מי נוהג בה.

האם אתה יכול לנהוג בסירה?

האם אתה מוסמך להפעיל סירה גדולה יותר? אם לא, תצטרך לשלם עבור רישיון קפטן או לשכור מישהו שיפעיל אותו עבורך. בנוסף, ביטוח יאכטה יהיה מצפון ל-600$, והשכרת תלוש תחזיר לכם כמה אלפים בשנה. כדי לדעת מה אתה יכול להוציא, עשה את החישוב הפוך: אתה צריך שיהיה לך 55% עד 60% מההכנסה שלך זמינה לצרכים אחרים מחוץ ליאכטה שלך. השאר הוא המקסימום המוחלט שאתה יכול לפוצץ על האובססיה שלך.

הדרך הזולה יותר לשייט ביאכטות

אולי רכישת יאכטה היא פשוט לא בכרטיס עבורך, אבל אם אתה לא רוצה סירת פנאי קטנה יותר, אולי תרצה לשקול שכר רקבואט. זה כמו חכירה, ובדיוק כמו עם רכב, אתה לא תהיה הבעלים אבל אתה יכול לשכור את היאכטה לפרק זמן מסוים. זה יכול להיות לטווח קצר מאוד – לחופשת יאכטות – או לטווח ארוך.

יאכטות

עבור כלי שייט במחיר גבוה יותר, פיצול העלויות בין מספר אנשים יכול להפוך את המחיר לסביר יותר. אתה כמשכיר אחראי כמעט לכל העמלות, כולל דלק, ביטוח, דמי נמל וכל השאר. יש גם הסדרי ליסינג משותף. במצבים אלה, אתה משלם תשלום חודשי למועדון סירות ומרוויח את השימוש בכל כלי שיט בצי. אתה עדיין צריך לשלם עבור דלק וכמה עלויות, אבל התמחור הרבה יותר סביר מאשר לנסות לרכוש את היאכטה בעצמך. חלק מהמועדונים מציעים דמי פתיחה שיכולים להגיע לאלפים, כמו גם עמלה חודשית של כמה מאות דולרים.

בשורה התחתונה

בעלות על יאכטה יוקרתית דורשת כסף רציני באמת. אבל עבור אלה שמרוויחים הכנסה גבוהה מהממוצע, השכרה או השכרה של כלי שיט, שיתוף פעולה עם חברים או הצטרפות למועדון סירות או יאכטות יכולים להפוך את המחיר לסביר יחסית. כמו בכל תחביב עתיר ציוד, העלויות לרוב גבוהות ממה שאתה חושב, אז תרצה שתהיה קרן חירום עבור ההוצאות הבלתי צפויות הללו.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

יאכטה

כמה כוחות סוס יש ליאכטות?

יאכטות תמיד היו סמל של יוקרה ושפע, ומספקות לבעליהן אמצעי אקסטרווגנטי לחקור את האוקיינוסים העצומים. בעוד שהכלים המפוארים הללו מתהדרים באלגנטיות והדר, הם גם מחזיקים

יאכטה

מחיר יאכטה למבורגיני: פלא ימי יוקרתי

כשזה מגיע לרכבי יוקרה וביצועים גבוהים, למבורגיני הוא שם שזוכה להכרה מיידית ולהערצה. אבל האם ידעת שהשליטה של למבורגיני משתרעת מעבר למסלול המרוצים והכבישים? יצרנית

דילוג לתוכן