האם יאכטה היא השקעה טובה?

תהליך רכישת יאכטה הוא חוויה מרגשת אך מורכבת. מהרגע שתתחיל את חיפוש הסירה שלך באינטרנט ועד הנתזים הראשונים של מסע הפתיחה שלך, אתה בוודאי תזכור כל צעד. המשיכה הזו בין החצי ההגיוני של הראש שלך במחשבה "האם יאכטה היא השקעה טובה??" והצד האנושי שמתלהב משיט במי טורקיז הוא עוצמתי. בין אם אתה רוכש סירה בפעם הראשונה או שייט מנוסה, זה נכון.

כאשר בוחנים את ההשלכות הכספיות של בעלות על סירות, אחד הדברים הראשונים שעולים לראש הוא האם יאכטה היא השקעה נבונה או לא. יאכטות עשויות לעלות בערכן במקרים מסוימים, אך זו תופעה נדירה. אולי תרצה להעריך מחדש את המניעים שלך לבעלות על סירה אם אתה קונה סירה או יאכטה בעיקר בשאלה האם מדובר בהשקעה כספית סולידית או לא.

אז, יאכטות הן השקעה פנטסטית לזיכרונות עתידיים ולאושר המשפחה שלך. יש לזה השפעות חיוביות גם על אורח החיים שלך. בעלות על יאכטה מרחיבה את האופקים של המשפחה שלך, חושפת אותם לחוויות שהם רק חלמו עליהן ונותנת להם מקלט בטוח מהלחצים של חיי היומיום. סירת מפרש יכולה להיות מפלט נוח עבור המשפחה שלך בסביבה הלא ודאית של היום.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על כמה עולה לשכור יאכטה כאן

עבודה עם חברת מכירה והשכרת יאכטות מקומית ומומחית יכולה לסייע לך בקביעת הסירה הטובה ביותר עבור הדרישות והתקציב שלך ולבטל הרבה מהניחושים. מחירה של יאכטה משתנה מאוד בהתאם לגודלה, מצבה, גילה, המתקנים ואפילו היכן היא עוגנה.

שיט יאכטות

עלויות

מכיוון שחשוב להתרכז בחוויית הבעלות על יאכטה שלך, חברה מקצועית תדריך אותך לאורך כל ההליך. עלויות רכישת סירה משתנות באופן משמעותי בהתאם למספר גורמים. האם תוכל לאחסן אותו במרינה, או האם תוכל לעגון אותו מאחורי הבית שלך? האם תצליחו להפעיל את הסירה בעצמכם, או שתצטרכו להיעזר בקברניט וצוות מוסמכים לשם כך? כדי שלא יורידו אותך, המשרד יכול ליידע אותך על ההשלכות הכספיות הפוטנציאליות של ההשקעה שלך. להלן כמה מהעלויות האופייניות לבעלות על יאכטה:

  • עמלות למרינה ברת'
  • ביטוח יאכטות
  • עלויות קפטן וצוות וניהול יאכטות
  • עלויות דלק
  • עלויות תחזוקה ושירות שוטפים
  • מיסים

שכר יאכטות

כדי לאזן חלק מהוצאות הבעלות, בעלי יאכטות רבים בוחרים לרשום את היאכטה החדשה שלהם למערכת ניהול שכר. בהתאם לגודל ולשטח של כלי השיט שאתה רוכש, סידורי השכרת יאכטות משתנים במידה ניכרת. עם צוות שלם, קפטן, שף פרטי וצעצועי מים הכלולים בכמה תוכניות שכר יאכטות, אתה עשוי לצפות לסכומים משתנים עבור שכר של שבוע.

חברת היאכטות שלך יכולה לדון ביתרונות ובחסרונות של רישום הסירה שלך בתוכנית שכר יאכטה. למרות שזה מפתה לקזז את עלות האונייה (ואולי לקבל כמה הקלות מס), תצטרך להקריב כמה קורבנות אם הכלי שלך זמין לשימוש פרטי או לא. גם אם אינך מתכוון למכור מחדש את הסירה שלך בעתיד, השכרת אותה יכולה לעזור לרוכשים פוטנציאליים להתאהב בה לאחר זמן איכות בים. צוות השכר יכול לסייע לך לדון בחלופות שלך ובמה שהסירה החדשה שלך יכולה להביא מדי שבוע אם תשווק וקודם בצורה נאותה באינטרנט.

יאכטה

יאכטה חדשה או יאכטה משומשת

במקרים נדירים, בעלי יאכטות יכולים למכור את הסירה שלהם באותו סכום ששילמו עבורה לאחר השימוש בה. הם עשויים אפילו להרוויח קצת יותר כדי לכסות חלק מעלויות האחזקה והעגינה. למרות שזה נדיר, ישנם שני מקרים שבהם זה קורה. יאכטות מדגם מאוחר בשימוש קל ממספנות ידועות ומכובדות עם שעות מנוע נמוכות והתכונות העדכניות עשויות להשיג מחיר גבוה יותר אם הבעלים המתאים יקנה אותן. אנשים רבים שבונים יאכטה חדשה לא היו רוצים לחכות לסיום לפני שהם יוצאים ונהנים ממנה.

בגלל הביקוש הגבוה בשוק, אופייני ליאכטות אלו להימכר במהירות. בגלל האיכות והייחודיות שלהן, סירות דיג ספורט בהתאמה אישית רבות נוטות לשמור על ערכן היטב. יאכטה יכולה להפוך להשקעה רווחית [1] כאשר סירה בבעלות קודמת נרכשת במחיר זעום עקב חששות תחזוקה, ציוד לא מעודכן, מנועים מקולקלים, שליפה מטביעה ובעיות אחרות. בעלים שנהנים משיקום יאכטה עשויים לרצות להשקיע זמן, מזומנים ומאמץ בבנייה מחדש של כלי השיט שלהם. זהו תהליך שלוקח זמן ומאתגר שניתן להתייחס אליו כאל תחביב או קריירה.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על היאכטות היקרות בעולם כאן

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

יאכטה

כמה כוחות סוס יש ליאכטות?

יאכטות תמיד היו סמל של יוקרה ושפע, ומספקות לבעליהן אמצעי אקסטרווגנטי לחקור את האוקיינוסים העצומים. בעוד שהכלים המפוארים הללו מתהדרים באלגנטיות והדר, הם גם מחזיקים

יאכטה

מחיר יאכטה למבורגיני: פלא ימי יוקרתי

כשזה מגיע לרכבי יוקרה וביצועים גבוהים, למבורגיני הוא שם שזוכה להכרה מיידית ולהערצה. אבל האם ידעת שהשליטה של למבורגיני משתרעת מעבר למסלול המרוצים והכבישים? יצרנית

דילוג לתוכן